O tym, co robią żubry, gdy na dworze jest -27 C

Kiedy prawdziwa zima zawita do Puszczy Białowieskiej, żubry bardzo chętnie korzystają z siana i sianokiszonki przygotowanej dla nich przez pracowników Białowieskiego Parku Narodowego. A w tym sezonie (2012/2013) jest to aż 500 ton wykładanych w miejscach dokarmiania w lesie i około 300 ton siana pozostawionego przez rolników na zakontraktowanych przez park u rolników łąkach.

Białowieża Żubry
Białowieskie żubry na polanie

To własnie czas zimowy jest najlepszy, aby żubry obserwować i fotografować. Niskie temperatury żubrom nie przeszkadzają, bo chroni je grube futro. Ale kiedy chcemy im robić zdjęcia w ten piękny zimowy czas w Puszczy Białowieskiej musimy pamiętać o tym, ze nasz sprzęt fotograficzny nie lubi zbyt niskich temperatur. Musimy się do takiej przygody odpowiednio przygotować.

tekst alternatywny
Przejdź do galerii

Obcowanie z tymi olbrzymami niesie ze sobą niepowtarzalne wrażenia. Żubr, którego spotkamy na wolności wygląda zupełnie inaczej, niz ten, którego możemy zobaczyć w zagrodzie, w jego oczach można dostrzec Wolność.

Zapraszamy w ten niezwykły czas, by przy pomocy naszych przewodników z biura „Sóweczka” móc spotkać się z tym „dobrym duchem Puszczy Białowieskiej”    [clear]

1 thoughts on “O tym, co robią żubry, gdy na dworze jest -27 C”

Comments are closed.

Scroll to Top