Turyści indywidualni

Rezerwat Ścisły

Celem wycieczki jest poznanie najmniej zmienionej przez działalność człowieka części Puszczy Białowieskiej, która jest prawnie chroniona od ponad 90 lat… Jest to las naturalny, jaki kiedyś pokrywał nizinną Europę. Zwiedzanie rozpoczynamy od poznania historii i zabytków Parku Pałacowego, który znajduje się na trasie wycieczki. Będąc już na terenie Rezerwatu Ścisłego, możemy podziwiać w jaki sposób natura radzi sobie bez pomocy człowieka. Odkryjemy, że spontaniczne zmiany zachodzące w tym Lesie powodują, że jest on niepowtarzalny i zaskakujący. Dzięki opowieści przewodnika zrozumiecie Państwo Potęgę Natury.

Istnieje możliwość wyjść na trasy dłuższe, specjalistyczne (jest to oferta dla leśników, biologów, ekologów, ornitologów, itp.). Zezwolenia dla grup na takie wyjścia wydaje Dyrektor Parku, więc wymagają one wcześniejszego zgłoszenia.

Rezerwat Ścisły Read More »

Spotkanie z królem Puszczy

Spotkanie z królem Puszczy Białowieskiej czyli żubrem, jest zawsze niezwykłym przeżyciem. A każde z tych spotkań jest inne i niepowtarzalne. Dlaczego nazywam żubry „duchami”? Bo mimo rozmiarów swojego ciała potrafią poruszać się cicho i sprawnie. Wyprawy na spotkania z dziko żyjącymi żubrami odbywają się zarówno o świcie jak i o zmierzchu. Oprócz żubrów mamy szansę na spotkania z jeleniami, dzikami, a nawet wilkami i rysiami. Szczególnie w okresie wiosennym podczas tych wypraw będzie nam towarzyszył ptasi koncert.

Spotkanie z królem Puszczy Read More »

Odkryjmy świat ptaków…

Puszcza Białowieska jest miejscem gniazdowania około 120 gatunków ptaków, chociaż można tu spotkać ich nawet 250, szczególnie w okresach migracji . Żeby poznać ich bogactwo, głosy i obyczaje, należy wybrać się na wycieczkę z doświadczonym ornitologiem. Oferta jest przeznaczona zarówno dla doświadczonych „ptasiarzy”, jak również dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z ptakami. Każda wycieczka jest wyjątkowa.

Odkryjmy świat ptaków… Read More »

Sowy dzienne, sowy nocne

Wycieczki na sóweczki – najmniejsze sowy Europy, żyjące w Puszczy Białowieskiej z Arkiem Szymurą. Oprócz obserwacji sów, możliwe są również spotkania z innymi gatunkami ptaków (w szczególności dzięciołami i słonkami) oraz ssakami, które są w tym czasie bardziej aktywne. W kwietniu i maju można dodatkowo obserwować włochatki, a w okresie czerwiec-wrzesień również puszczyki (puszczyki są aktywne cały rok, ale w tych miesiącach najłatwiej jest je obserwować).

Sowy dzienne, sowy nocne Read More »

Wilczym tropem

Puszcza Białowieska jest domem dla 3-4 wilczych watach (każda z nich liczy między 10 a 15 osobników i użytkuje 20-30 tys ha). Żyje tu również 4-8 dorosłych rysi (terytorium samicy to koło 10 tys ha, a samca to nawet 25 tys ha). Ich ścieżki często przecinają się z naszymi. Oczywiście aby się z nimi „oko w oko” spotkać trzeba mieć trochę więcej szczęścia (wilki w ciągu doby zwykle pokonują ponad 20 km), choć nasza znajomość tego terenu może Wam w tym dopomóc. Ale tylko napotykając ślady ich obecności bardzo dużo można się o nich dowiedzieć.

Wilczym tropem Read More »

Bialowieskie bobry

Obserwacje puszczańskich bobrów niosą ze sobą dużo emocji. Najłatwiej jest obserwować bobry na przełomie lutego i marca, kiedy to częściej wędrują dalej od bezpiecznych dla nich rzek w poszukiwaniu smacznych gałęzi. Ale ich obserwacje są możliwe przez cały rok. Nie wszystkie rodziny białowieskich bobrów robią żeremia i tamy. Niektóre kopią nory. Ponieważ bobry żyją w rodzinach, podczas ich obserwacji możemy obserwować ich różne zachowania. Podczas przebywania na terytorium bobrów możemy spotkać się również z norkami amerykańskimi, tchórzami a nawet wydrami. Podczas tych wycieczek spotkaliśmy również żubry, jelenie, dziki, sarny a nawet wilki.

Bialowieskie bobry Read More »

Puszcza o świcie

Wycieczka dla osób pragnących podglądać i fotografować świat budzącej się do życia przyrody Puszczy Białowieskiej. Na wycieczkę zabierz ze sobą aparat, statyw, lornetkę…

Puszcza o świcie Read More »

Scroll to Top