Turystyka Przyrodnicza „Sóweczka” Arek Szymura

Sóweczka (Glaucidium passerinum)

to najmniejsza sowa w Europie, która występuje w Puszczy Białowieskiej.

Postawiliśmy na przyrodniczy profil naszego przewodnictwa. Od wielu lat staramy się abyście zwiedzając Puszczę w naszym towarzystwie zobaczyli, a przede wszystkim dowiedzieli się jak najwięcej.

Od lat 80’-tych jako przewodnicy, a od 2004 roku jako firma rodzinna (do 2010 r. jako Biuro Usług Przewodnickich „Puszcza Białowieska” z siedzibą w Muzeum BPN) oferujemy programy, skupiające się głównie na świecie przyrody, dobrane do Waszych zainteresowań, czasu, fizycznej kondycji i innych oczekiwań.

Nasi licencjonowani przez BPN przewodnicy mają wykształcenie przyrodnicze (są leśnikami, biologami, ekologami).

Sóweczka
Sóweczka to najmniejsza Europejska sowa, można ją spotkać w Puszczy Białowieskiej

Arek Szymura – właściciel firmy, leśnik i ornitolog

Od ponad 30 lat prowadzi obserwacje ornitologiczne, świetnie zna rośliny, grzyby.. . Uczył botaniki w Technikum Leśnym w Białowieży w dość nietypowy sposób (gdyż z pełnym zaangażowaniem przynosił uczniom świeże okazy roślin, nawet jeżeli wymaga to wspinania się na drzewa), ale z sukcesem. Jest też organistą w kościele katolickim w Białowieży.

http://bialystok.tvp.pl/23842258/nasze-dziedzictwo

Mateusz Szymura – pracownik Białowieskiego PN, leśnik, ekolog

Od 8 lat pracuje w Białowieskim Parku Narodowym, ostatnio w zespole ochrony przyrody, zajmując się między innymi Naturą 2000, wcześniej również w turystyce m.in. oprowadzając prezydentów, księcia Karola… od 2 lat prowadzi badania naukowe. Jest przewodnikiem od 1998 r., ale ta Puszcza cały czas jest przez niego odkrywana. Autor większości fotografii zamieszczonych na tej stronie.

Od lat 90-tych jesteśmy zaangażowani w proces coraz lepszej ochrony w Puszczy Białowieskiej (tej części, która pozostaje poza Parkiem Narodowym) , oraz w każde działanie, który ma doprowadzić do powiększenia Białowieskiego Parku Narodowego.

Wiemy o tym, że w świecie przyrody nie możemy niczego zagwarantować, dlatego też czasami doradzimy Wam inny czas wizyty, abyście mieli jak największą szansę, by spełnić swoje marzenia.

Nie mówimy źle o konkurencji, cieszymy się że istnieje, bo również dzięki niej cały czas się rozwijamy.

Jesteśmy w terenie każdego dnia, dlatego nie zawsze można nas spotkać w biurze… ale zawsze możecie do nas zadzwonić.

http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/borem-lasem/wideo/jak-obserwowac-las/53205

http://edu.tvp.pl/9481430/bialowieski-park-narodowy

Scroll to Top