Restauracja Stoczek 1929

Bialowieza-restauracja-stoczek

Doceniając dorobek naszych przodków, pragniemy ocalić od zapomnienia wspaniałe tradycje kulinarne, architektoniczne, kulturalne i namawiamy Państwa aby sięgać do korzeni, gdyż są one skarbnicą wiedzy o nas samych.

Pośród prastarej puszczy na polanie zwanej Białowieżą czeka na Państwa miejsce wyjątkowe.

Klimatyczna restauracja w starej żydowskiej kamienicy a tuż u jej boku drewniana białowieska chata z bali z okiennicami , gontem na dachu i bogato zdobiona na wzór tradycyjnych chatynek podlaskich.

Budynek powstał na przełomie XIX/XX wieku, został poddany renowacji z szacunkiem dla tradycji.

Noclegi-Bialowieza-restauracja-stoczek-pokoj-dzienny

Do dyspozycji oddajemy cztery pokoje, dwa dwuosobowe i dwa apartamenty.Pokoje charakteryzuje połączenie nowoczesności z tradycją, każdy z pokoi wyposażony został w klimatyzację, TV, sejf i WIFI, ale wszechobecne drewno, piece i gliniana podłoga przenoszą nas w zamierzchłe czasy, cieszą oko i gwarantują wspaniały wypoczynek. Ozdobne wyszywane ręczniki, ręcznie plecione chodniczki i stare zdjęcia pozwalają na chwilę przystanąć, zapomnieć o codziennym życiu w pośpiechu. Stare odrestaurowane meble przypominają dzieciństwo spędzane na wsi u babci, napawają nostalgią i działają kojąco. Wyjątkowy spokój białowieskiej osady i biskość natury gwarantują wspaniały wypoczynek i relaks.

Restauracja z wysokiej jakości kuchnią tuż przy boku gwarantuje wyjątkowe śniadania z blinami, racuchami i innymi przysmakami Podlasia. W menu znajdą Państw dziczyznę, dania kuchni rosyjskiej, żydowskiej, litewskiej, ukraińskiej i białoruskiej a wszystko to dzięki wielokulturowości naszego regionu.

Zapraszamy do stołu!

Menu zmienimy zgodnie z porami roku, bo tylko wówczas możemy docenić walory owoców ziemi i w harmonijny sposób dostarczać odpowiednich składników naszemu organizmowi. Ekologia jest dla nas bardzo ważna w związku z czym korzystamy z dostawców bio żywności, zaopatrujemy się w gospodarstwach ekologicznych, dzięki czemu serwujemy Państwu najwyższej jakości produkty i zdrową, mało przetworzoną żywność.

Adres
17-230 Białowieża, 
ul. Waszkiewicza 74

Telefon:

(+48) 85 7303209
(+48) 601588828

Godziny pracy restauracji:

codziennie, 12.00 – 22.00 

Email: restauracja@stoczek1929.pl

Scroll to Top